Rodzinny piknik z bezpieczną strefą dla kierowców

2022-06-06 07:16:11(ost. akt: 2022-06-06 07:48:40)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Piknik nad Niegocinem pod hasłem Strefa Bezpieczeństwa odbył się 4 czerwca na miejskiej plaży w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”. Przenośny defibrylator AED - prezent od organizatorów - trafił do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeń Compensa kontynuuje kampanię pod nazwą „Bezpieczna Autostrada”. Na trasie tegorocznych przedsięwzięć znalazło się Giżycko.

Fot. Renata Szczepanik

W sobotę, 4 czerwca obył się na miejskiej plaży piknik rodzinny połączony z tematyka bezpieczeństwa. Jednym z głównych celów organizacji tego wydarzenia było dotarcie do jak największej liczby mieszkańców i zachęcenie ich, do udziału we wspólnej zabawie i edukacji dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy i zdrowia kierowcy.

Fot. Renata Szczepanik

Podczas pikniku odbyły się pokazy pierwszej pomocy i użycia AED w strefie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w tym symulator dachowania i symulator zderzeń, możliwość sprawdzenia refleksu, skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie). Mieszkańcy Giżycka oraz goście mieli też możliwość skorzystania z podstawowych badań: pomiaru ciśnienia, tętna, saturacji, poziomu cukru oraz sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle). Natomiast strefa edukacyjna poświęcona była zabawom i pierwszej pomocy dla dzieci. Dodatkowo uczestnicy pikniku mieli okazję skorzystać ze specjalistycznych masaży relaksacyjnych.

Fot. Renata Szczepanik

Podczas pikniku organizatorzy wydarzenia przekazali miastu - na ręce zastępcy burmistrza Cezarego Piórkowskiego - przenośny defibrylator AED (Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora) wraz z szafką. Ten praktyczny sprzęt ratujący życie będzie przechowywany na zewnętrznej ścianie budynku biura Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku przy ul. Moniuszki 5.
ona


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5