Ponad 20 wystawców na Targach Pracy

2022-05-18 12:00:00(ost. akt: 2022-05-25 11:15:55)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Na Targach Pracy zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą ponad 20 wystawców.
Mając na uwadze potrzeby lokalnej młodzieży oraz zainteresowanie, jakim cieszyły się inicjatywy organizowane przez OHP na terenie miasta i powiatu giżyckiego w latach ubiegłych, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku po raz kolejny zorganizowało Targi Pracy. To wydarzenie ma pomóc młodym ludziom w wejściu na rynek pracy, pomóc w przejściu z roli ucznia do roli pracownika. Organizatorami Targów Pracy byli: OHP, II LO w Giżycku (targi odbyły w sali gimnastycznej tej szkoły) oraz Powiatowy Urząd Pracy. Patronat nad targami objęli starosta giżycki oraz burmistrz Giżycka.

We wtorek, 24 maja była możliwość bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami, przedstawicielami agencji zatrudnienia, poznania oferty i profilu działalności lokalnych firm. Młodzież mogła zapoznać się w sumie z ofertą ponad 20 wystawców.

Fot. Katarzyna Tomaszewicz

- Cieszę się, że możemy wrócić ponownie do spotkań pracodawców z przyszłymi pracownikami. Dzisiejsza oferta pracodawców jest różnorodna i młodzi ludzie mogą wybrać kierunek swojej kariery zawodowej. Dominują instytucje państwowe, służby mundurowe, ale jest też branża turystyczna i spożywcza. Są również placówki oświatowe, oferujące kursy zawodowe, które mogą być szansą na zdobycie kwalifikacji - mówił starosta giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.


- Poszukiwanie pracy i sam proces rekrutacji jest bardzo ważnym egzaminem życiowym. Młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy często nie mają doświadczenia i takie wydarzenie jest też po to, aby przełamywać pewne bariery i lęki, pokazać pracodawcom, że was potrzebują - podkreślał burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.


Na targach dużą popularnością cieszyły się stoiska służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz WOT.
- Myślę o pójściu w takim właśnie kierunku, praca w policji wydaje mi się ciekawa, choć nie zawsze bezpieczna - mówił jeden z uczniów obecnych na targach. - Praca w służbach mundurowych wymaga dyscypliny, myślę, że nie będę miał z tym problemu.

Fot. Katarzyna Tomaszewicz


Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku - jeden z głównych organizatorów targów - jest jednostką stacjonarną, w której zatrudnieni są specjaliści świadczący usługi rozwoju zawodowego – pośrednik pracy oraz doradca zawodowy. Młodzież może w jednej lokalizacji otrzymać pomoc w dokonaniu trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych, opracować indywidualny plan działania, zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i kursów zawodowych oraz otrzymać pomoc w uzyskaniu pierwszego zatrudnienia po zakończeniu nauki w OHP.
KT

Fot. Katarzyna Tomaszewicz2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5