Pomoc w opiece nad osobami chorymi na Parkinsona

2022-05-12 07:24:50(ost. akt: 2022-05-12 07:47:47)

Autor zdjęcia: Pixabay

Parkinson jest chorobą ośrodkowego układu nerwowego przejawiającą się spowolnieniem ruchowym, drżeniem kończyn i sztywnością mięśni. Giżyckie stowarzyszenie TULIPANY chce wesprzeć opiekunów osób dotkniętych tą chorobą.
Zarząd Giżyckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” rozpoczyna realizację warsztatów wsparcia psychologicznego dla opiekunów osób zależnych. Spotkanie odbędzie się dnia 14 maja o godz. 11:00 w Klubie Seniora w Giżycku. Osoby zainteresowane proszone są o do kontakt tel. 600 893 086 (liczba miejsc jest ograniczona).

Warsztaty wsparcia psychologicznego realizowane są w ramach zadania współfinansowanego przez powiat giżycki: „W grupie siła-razem pokonamy depresję i izolację” oraz przedsięwzięcia pod hasłem „Wzrost jakości życia osób starszych i wsparcie opiekunów osób zależnych”. Zadanie jest współfinansowane przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Stowarzyszenie zostało założone z inicjatywy Iwony Kiczyńskiej 26 listopada 2011 roku. Stowarzyszenie udziela pomocy i tworzy warunki dla wydłużenia okresu aktywności zawodowej i społecznej chorych członków stowarzyszenia cierpiących na chorobę Parkinsona a także działa na rzecz integracji osób cierpiących na chorobę Parkinsona i ich rodzin. Do zadań "Tulipanów" należy również podnoszenie świadomości społecznej w zakresie wiedzy o chorobie Parkinsona oraz propagowanie profilaktyki zdrowotnej. Dodatkowo organizacja świadczy nieodpłatną pomoc w rehabilitacji ruchowej, psychicznej i społecznej członków stowarzyszenia i członków ich rodzin.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5