Pijany mężczyzna powiadomił o pożarze, którego nie było

2022-04-12 11:20:08(ost. akt: 2022-04-12 11:28:04)

Autor zdjęcia: PSP Giżycko

38-latek zadzwonił na numer alarmowy 112, twierdząc, że jest pożar na piętrze budynku. Do akcji wysłano 6 wozów strażackich, 3 karetki pogotowia oraz patrol policji. Okazało się, że był to fałszywy alarm. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, a następnie ukarany mandatem karnym.
Dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony, że na numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 zadzwonił mężczyzna, który zawiadomił o pożarze na piętrze budynku, gdzie ma znajdować się kilka osób.
- Do pożaru miało dojść w budynku wielorodzinnym przy jednej z giżyckich ulic 9 kwietnia o godz. 22:35. Mężczyzna twierdził również, że pomaga wynosić osoby poszkodowane - podaje giżycka Policja. - Na miejsce zostało zadysponowanych 6 wozów strażackich, 3 karetki pogotowia oraz policja. Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że pod wskazanym adresem nie było żadnego pożaru.

Policjanci ustalili dane mężczyzny, który wywołał fałszywy alarm. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Giżycka, który znajdował się pod wpływem alkoholu. "Żartowniś" został zatrzymany w policyjnej celi.

- Po wytrzeźwieniu mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za wywołanie fałszywego alarmu. Został również ukarany 500 zł mandatem za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy podczas legitymowania co do swoich danych osobowych - informują policjanci.

Trzeba pamiętać, że używanie numerów alarmowych do błahych spraw lub dla ,,żartów’’ może doprowadzić do tego, że służby nie będą mogły pomóc w danej chwili osobie naprawdę potrzebującej pomocy, dlatego policjanci przypominają i apelują, że z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mentor #3097389 12 kwi 2022 13:21

    Śmiesznie niskie sankcje.Sześć wozów strażackich, trzy karetki i radiowóz policyjny i tylko 500 zł?!!! Wyliczyłbym czas pracy strażaków, medyków, policjantów + użycie sprzętu. Spokojnie jedno zero można by doliczyć do rachunku lub przemnożyć mandat razy 30 .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5