Wyjątkowa Noc z Andersenem w giżyckim SOSW

2022-04-05 14:00:00(ost. akt: 2022-04-05 14:33:46)

Autor zdjęcia: Arch. SOSW Giżycko

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku po raz pierwszy włączył się do akcji organizowanej w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i stał się jednym z centrów baśniowej „Nocy z Andersenem”.
Głównym celem akcji było propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.

Noc z Andersenem rozpoczęła się w późny piątkowy wieczór. 18 dzieci chcących doświadczyć miłych wrażeń przybyło do placówki wyposażonych w poduszki, śpiwory i koce. Na dzieci czekała Królowa Śniegu wraz z Calineczką, Brzydkim kaczątkiem, Dziewczynką z zapałkami i Kominiarczykiem.

Na ten wyjątkowy wieczór, przyjął zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, który na ten wieczór wcielił się w postać Andersena. Dzieci przygotowały tort dla jubilata i przeczytały życzenia urodzinowe uczniów, którzy zostali wyróżnieni w konkursie pt. „Wszystkiego dobrego, Panie Andersenie! - kartka urodzinowa".


Nasz Andersen na prośbę dzieci przeczytał baśń „Księżniczka na ziarnku grochu”. Poczęstował wszystkich przepysznym tortem, następnie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Mali goście chętnie brali udział w konkursach ze znajomości baśni np. „Krzyżówka podłogowa”, „Kalambury – jaka to baśń?”, zajęcia manualne - postać z baśni, zajęcia plastyczne, „Czyj to atrybut?” i wiele innych. Kolejną atrakcją było wysłuchanie baśni o „Brzydkim kaczątku”, którą techniką kamishibai przeczytała Królowa Śniegu.

Fot. Arch. SOSW Giżycko

Późnym wieczorem, po wyczerpujących zabawach, dzieci udały się na pyszną, samodzielnie przygotowaną kolację. Uczestnicy spotkania byli zmęczeni wielogodzinnymi zabawami i udali się na odpoczynek i wieczorną toaletę, po której już leżąc na materacach mogły kontynuować oglądanie baśni.

Fot. Arch. SOSW Giżycko

Poranek powitaliśmy poranną gimnastyką i pysznym śniadaniem, po którym dzieci udały się do domów.
Organizatorzy spotkania zapewnili dzieciom wiele atrakcji, tak by ta niecodzienna noc na długo pozostała w ich pamięci. Młodzi goście mogli liczyć na niespodzianki, dużo dobrej zabawy oraz smaczną kolację i pożywne śniadanie.

Organizatorami tego wyjątkowego spotkania były panie: Danuta Grzywacz, Ewa Ostrowska, Alina Kaźmierczak.
Danuta Grzywacz, SOSW w Giżycku2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5