Policjanci zatrzymali sprawczynię przemocy domowej

2022-03-31 11:20:00(ost. akt: 2022-03-31 11:33:21)
Niebieska karta

Niebieska karta

Autor zdjęcia: policja

Zazwyczaj to mężczyźni są sprawcami przemocy domowej, zachowują się agresywnie wobec najbliższej rodziny, domowników. Ale też kobiety potrafią pokazać się z tej najgorszej strony. Giżyccy policjanci musieli odseparować 57-latkę od partnera, którego kobieta biła i groziła nożem.
Policjanci z Giżycka interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie 57-letnia nietrzeźwa kobieta zachowywała się agresywnie wobec swojego partnera. Biła go po ciele i twarzy. Mężczyzna oświadczył, że groziła mu nożem mówiąc, że go „zarżnie”. W obawie o swoje życie i zdrowie, powiadomił policję.

Policjanci zatrzymali kobietę, przewieźli ją do komendy i osadzili w policyjnym areszcie. Domownicy zostali objęci procedurą „Niebieskiej Karty”, a po analizie całej sytuacji jaka ma miejsce w rodzinnym domu, funkcjonariusze podjęli decyzję o dłuższym odseparowaniu agresorki, aby zapewnić mężczyźnie spokój i bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze zastosowali wobec kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Niestosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu to wykroczenie zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności lub aresztem. Teraz zespół interdyscyplinarny zajmie się problemem przemocy w tej rodzinie.

- Bez wątpienia kwestie rodzinne to bardzo delikatna sprawa dla każdego z nas. Niestety w wielu domach kłótnie i problemy życia codziennego doprowadzają do przemocy domowej. Paraliżujący strach, bezradność, wstyd, czasem niewiedza, gdzie szukać pomocy powodują, że agresor staje się coraz bardziej pewny siebie i śmiały w swoim działaniu - informują giżyccy policjanci. - Czasem rozmowa z policjantem czy psychologiem pomoże wskazać odpowiednią drogę. Będąc osobą dotkniętą przemocą lub jej świadkiem nie bądźmy obojętni na krzywdzące, sprawiające, ból i cierpienie zachowania. Pamiętajmy, brak reakcji na przemoc stanowi niejako jej akceptację.

JEŚLI DOŚWIADCZASZ PRZEMOCY
Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod numerem 800 120 002.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5