Rada Powiatu w Giżycku wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie

2022-02-25 12:20:13(ost. akt: 2022-02-25 14:00:55)

Autor zdjęcia: Arch. Powiatu giżyckiego

24 lutego 2022 r. Rada Powiatu w Giżycku podjęła uchwałę w sprawie sprzeciwu wobec agresji rosyjskiej na terytorium Ukrainy.
Oto jej treść:

STANOWISKO RADY POWIATU W GIŻYCKU
dotyczące sprzeciwu wobec agresji rosyjskiej na terytorium Ukrainy

Wobec agresji Rosji na Ukrainę, w imieniu społeczności Powiatu Giżyckiego pragniemy przekazać wyrazy solidarności z wszystkimi samorządami lokalnymi w Ukrainie, z ich mieszkańcami, liderami i pracownikami samorządowymi, a także z wszystkimi obywatelami Ukrainy.

Zbrojne naruszenie granic Ukrainy przez Rosję musi wzbudzać zdecydowany sprzeciw i oburzenie wspólnoty międzynarodowej. Jest to również realne zagrożenie dla Polski jak i całej Europy. Uważamy, że nikt nie ma prawa podważać suwerenności, wolności i integralności innego państwa i narodu.

Wierzymy, że zdecydowany głos sprzeciwu wszystkich ludzi dobrej woli oraz działania władz naszego kraju, instytucji międzynarodowych oraz naszych sojuszników, przyczynią się do skutecznego i szybkiego zażegnania konfliktu.

W tej chwili jesteśmy sercem z wszystkimi obywatelami Ukrainy gotowi nieść pomoc i potrzebne wsparcie dla zachowania Niepodległej, Zjednoczonej Ukrainy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5