Kliknął w przesłany link i nieświadomie udostępnił dane oszustowi

2022-02-17 15:31:50(ost. akt: 2022-02-17 15:37:50)
Policja ostrzega przed kolejnymi sposobami oszustów

Policja ostrzega przed kolejnymi sposobami oszustów

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Do mieszkańca powiatu giżyckiego za pośrednictwem komunikatora społecznościowego odezwał się potencjalny klient. Mężczyzna kliknął w fałszywy link i stracił blisko 4 tysiące złotych.
- Do mieszkańca powiatu giżyckiego za pośrednictwem komunikatora społecznościowego, odezwała się osoba zainteresowana kupnem wystawionych przedmiotów i w czasie konwersacji przesłała link do potwierdzenia formy dostawy towaru za pośrednictwem znanej firmy kurierskiej. Mężczyzna kliknął w przesłany link i tym samym nieświadomie udostępnił dane do swojego konta oszustowi. W rezultacie mężczyzna nie sprzedał wystawionych rzeczy, a jego konto zostało uszczuplone o blisko 4 tysiące złotych - opisuje sytuację giżycka policja na swojej stronie internetowej.

Dlatego policjanci po raz kolejny przypominają, że internet to nie tylko źródło informacji i rozrywki, ale także miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń.


Oszustwa w sieci to poważne zagrożenie dla finansów osób korzystających z internetowych kont bankowych, portali społecznościowych czy skrzynek e-mail.

- Przypominamy, że pomysłowość oszustów nie ma granic. Przestępcy tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali - apelują policjanci. -
Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5