Poszukiwany przez prokuraturę 25-latek wpadł po włamaniu do samochodu

2022-02-11 11:59:24(ost. akt: 2022-02-11 12:12:29)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci z Giżycka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzieży katalizatora oraz kierownicy. 25-latek ponadto był poszukiwany przez prokuraturę, a w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.
Jeden z mieszkańców Giżycka zgłosił policji kradzieży katalizatora i kierownicy samochodowe. Straty pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych.

Policjantom udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. W dodatku mężczyzna był poszukiwany przez giżycką prokuraturę, a w momencie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.

Po przesłuchaniu młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, kradzieży z włamaniem i kradzieży. Przyznał się do przestępstwa. Zeznał, że potrzebował pieniędzy, zauważył na jednym z parkingów wieloletni samochód więc postanowił, że ukradnie z niego katalizator. Pomyślał, że stan pojazdu jest tak kiepski, że nikt nie zauważy braku części. A kierownicę wyłamał i zabrał, ponieważ uznał, że do czegoś może się przydać.

- Mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających - informuje giżycka policja.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5