Profil burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza w czołówce ogólnopolskiego rankingu

2022-01-24 11:44:05(ost. akt: 2022-01-24 12:07:17)
Profil społecznościowy burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza znalazł się na 6. miejscu w Polsce w rankingu kont prowadzonych przez burmistrzów.
Raport przygotował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych w oparciu o analizę 142 profili facebookowych burmistrzów i 88 profili prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich.

- Jak podał kilka dni temu Portal Samorządowy, prowadzony przeze mnie osobiście profil facebookowy Wojciech Karol Iwaszkiewicz - burmistrz Giżycka znalazł się w czołówce najbardziej aktywnych stron prowadzonych przez włodarzy polskich miast. Po ocenie wszystkich kryteriów, w rankingu zajął bardzo wysokie - 6. miejsce! - napisał na swoim profilu burmistrz Iwaszkiewicz. - Nigdy nie myślałem, że będzie to jakkolwiek ocenianie do jakichkolwiek rankingów. Po prostu "robię swoje". Ale miło mi, że - jak widać - spotyka się to z Waszą interakcją. I o to przecież chodzi... Choć media społecznościowe mają wiele wad, to trudno sobie wyobrazić współczesną komunikację bez nich.

W czołówce rankingu, znaleźli się następujący prezydenci i burmistrzowie:
- prezydent Wrocławia Jacek Sutryk,
- prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz,
- prezydent Starachowic Marek Materek,
- burmistrz Jawora Emilian Bera,
- burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba,
- burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak.

Wielkość miasta czy też rozmiar jego budżetu marketingowego nie przekłada się w prosty sposób na efektywność w komunikacji społecznej. Trzecie miejsce w rankingu prezydentów Marka Materka, prezydenta Starachowic, jest tego dowodem – zwraca uwagę IBIMS.

Autorzy rankingu stworzyli osobne zestawienia według wskaźnika „performance” oraz aktywności i interakcji. W obu ścisłe czołówki zarówno po stronie prezydentów, jak i burmistrzów wyglądają jednak podobnie. Raport pokazuje, że wiele profili włodarzy doszło już do bariery w dalszym rozwoju i jeśli w najbliższym czasie nie wprowadzą oni zmian do uskutecznianego w ostatnich latach modelu komunikacji, to znaczenie ich profilu może spaść.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czesz #3089191 26 sty 2022 11:55

    niech nam żyje pan prezes ,niech żyje nam.MIŚ wiecznie żywy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5