Pięć złotych medali i jeden srebrny Magdy Smędzik

2022-01-17 08:27:23(ost. akt: 2022-01-17 08:38:32)

Autor zdjęcia: facebook.com/Magdalena-Smędzik

Łyżwiarka szybka Magdalena Smędzik pojedzie na Puchar Świata Juniorów oraz Mistrzostwa Świata Juniorów. Podczas Mistrzostw Polski wywalczyła pięć złotych medali i jeden srebrny. Obroniła tytuł Mistrza Polski Juniorów na kilku dystansach.
W Mistrzostwach Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2022, które odbyły się w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim giżycczanka Magdalena Smędzik obroniła mistrzowskie tytuły w łyżwiarstwie szybkim. Zawodniczka znad Niegocina rozpoczynała swoją łyżwiarską karierę w UKS Sekcji Łyżwiarsko-Wrotkarskiej przy MOSiR w Giżycku, a teraz kontynuuje swoją sportową pasję i rozwija łyżwiarski talent w zakopiańskiej szkole sportowej. W ostatni weekend pięć razy stawała na najwyższym podium.

Fot. facebook.com/Magdalena-Smędzik

Magdalena Smędzik zdobyła:
złoty medal w biegu na 500m
złoty medal w biegu na 1000m
złoty medal w biegu na 3000m
złoty medal w biegu masowym
złoty medal w wieloboju
srebrny medal w biegu na 1500m (do złota zabrakło 0,2 sek)

Fot. facebook.com/Magdalena-Smędzik

Pierwszego dnia mistrzostw, 14 stycznia Magda Smędzik wystartowała na dystansie 500 i 1500 metrów i obroniła mistrzowski tytuł w sprincie. Drugi dzień startowy to bieg na 1000 m, który zakończył się drugim złotym medalem i kolejnym tytułem mistrzowskim. Podobnie jak ostatnie biegi tegorocznych mistrzostw kraju w łyżwiarskie szybkim.

Fot. facebook.com/Magdalena-Smędzik

- Dałam z siebie wszystko – skomentowała swój udział w Mistrzostwach Polski Magdalena Smędzik. -. Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ po raz kolejny obroniłam tytuł mistrzyni Polski w sprincie na 500 metrów. Natomiast bieg na 1500 wypadł słabo. Mimo wszystko zajęłam na tym dystansie drugie miejsce. Wystartowałam na dystansie 3000m i w biegu masowym. Obie konkurencje skończyły się złotymi medalami oraz pierwszym miejscem w klasyfikacji generalnej. Zajęte miejsca i uzyskane czasy na dystansach przyczyniły się do uzyskania kwalifikacji na ostatnią edycje Pucharu Świata Juniorów oraz na Mistrzostwa Świata Juniorów. Ogólnie jestem zadowolona i uważam te zawody za udane. Jednak wiadomo, całkiem sama nie osiągnęłabym tego wszystkiego, dlatego chcę podziękować moim trenerom. Trenerowi Stanuchowi i Trenerowi Pandyrze za całą współpracę.

Fot. facebook.com/Magdalena-Smędzik

- Po takich wynikach to można tylko bić brawo i gratulować - podsumował giżycki klub, który nie tylko śledzi losy swojej podopiecznej, ale również nieustannie kibicuje i wspiera zawodniczkę podczas wszystkich startów w kraju i za granicą.
rs


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5