Silne porywy wiatru powalają drzewa w całym regionie

2022-01-14 11:02:34 (ost. akt: 2022-01-14 13:47:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu. Jego treść nie przedstawia wydarzeń aktualnych.

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu. Jego treść nie przedstawia wydarzeń aktualnych.

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Silny wiatr powala drzewa nie tylko na drogi, ale też na auta. Strażacy apelują o ostrożność. Dzisiejszego poranka było już 15 zgłoszeń do zdarzeń spowodowanych przez wichurę.
Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB - ostrzegał przed silnym wiatrem o średniej prędkości od 35 km/h w porywach lokalnie do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowano od północy do dzisiejszego wieczora (piątek, 14 stycznia). O ile giżyckim strażakom ostatnia noc upłynęła spokojnie, to poranek był bardzo intensywny.

Fot. OSP Spytkowo

- Przed ósmą rano otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze w Pięknej Górze - informuje st. kpt. Mateusz Pupek, zastępca komendanta PSP w Giżycku. - Kolejne zdarzenia dotyczyły powalonych drzew w Skopie, Sterławkach Wielkich i Sterławkach Małych, Rynie, Gutach. Noc była spokojna, a wynika to z faktu, że większość po prostu jest w domach. Dopiero nad ranem, kiedy ludzie wyjeżdżają do pracy, widzą powalone drzewa lub uszkodzone przez wichurę drzewa spadają na samochody, jak w przypadku auta w Rynie. Nikomu nic się nie stało.

Fot. OSP Spytkowo

Do wszystkich zdarzeń wyjeżdżają giżyccy strażacy oraz zastępy ochotniczych straży pożarnych. Silny wiatr zapowiadany jest do wieczora. Strażacy apelują o ostrożność.
rs

Fot. OSP Spytkowo

Fot. OSP Spytkowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5