Trzej poszukiwani trafili za kraty. Dwóch na 25 i 75 dni, trzeci na 8 miesięcy

2022-01-05 08:30:38(ost. akt: 2022-01-05 08:51:15)

Autor zdjęcia: Policja

Kolejni poszukiwani trafili za kraty. Giżyccy policjanci aresztowali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani zgodnie z decyzją sądu trafili do zakładów karnych celem odbycia zasądzonych kar.
Powody ukrywania się osób poszukiwanych jest wiele, zazwyczaj kara więzienia czy grzywna lub niezapłacone alimenty. Do policji każdego dnia wpływają sądowe nakazy doprowadzenia i listy gończe.

- Policjanci wszczynają poszukiwania, przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania - przypominają giżyccy policjanci.

Tym razem dwaj poszukiwani zostali zatrzymani w poniedziałek, 3 stycznia w Giżycku. Pierwszy z poszukiwanych miał zasądzoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 75 dni za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Drugi z poszukiwanych zgodnie z poleceniem sądu miał trafić do aresztu w Suwałkach na 25 dni pozbawienia wolności.

- Wizja spędzenia 25 dni za kratkami na tyle przeraziła 32 – latka, że błyskawicznie znalazł 1500 złotych i uiścił swój „dług” - informują giżyccy funkcjonariusze. - Trzeci z poszukiwanych został zatrzymany we wtorek, 4 stycznia również na terenie Giżycka. 45 – latek ma do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niszczenia cudzej rzeczy.

Zdaniem policji, choć poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzenia często zmieniają swoje miejsce zamieszkania, ukrywają się u swoich znajomych lub rodziny, to i tak nie unikają swojej odpowiedzialności.
rs/KPP Giżycko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5