Stop Smog! O czystym powietrzu w Rynie

2021-12-08 10:56:32(ost. akt: 2021-12-08 11:02:43)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Arch. miastoryn.pl

Mieszkańcy Rynu i okolic dowiedzą się, jak i za ile wymienić stare i nieefektywne źródła ciepła na nowoczesne i spełniające najwyższe normy, by otrzymać dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”.
Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepła i poprawę efektywności energetycznej domów jednorodzinnych to główny cel programu „Czyste powietrze”. Spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta i gminy Ryn na temat dofinansowania nowych pieców oraz termomodernizacji budynków odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Ryn.

- Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą – informują ryńscy urzędnicy. - Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania na przedsięwzięcie obejmujące mikroinstalację fotowoltaiczną i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Dofinansowane mogą być przedsięwzięcia obejmujące demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda albo gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania. Dodatkowo może być wykonany demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania, w tym kolektorów słonecznych), zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych, audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy.
rs

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5