Turniej brydża w ramach Grand Prix Warmii i Mazur

2021-12-06 09:47:48(ost. akt: 2021-12-06 10:27:14)

Autor zdjęcia: arch. Klub Brydża Sportowego INEX

Turniej Brydżowy w ramach Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbył się 5 grudnia w AZS COSA - Ośrodek w Wilkasach. W turnieju wzięło udział 26 par z Giżycka i Węgorzewa.
Otwarty turniej par w brydżu sportowym odbył się w ramach Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2018 roku turniej przyjął formułę memoriału Tadeusza Kądzielewskiego i Ryszarda Borodki, znakomitych giżyckich brydżystów. Uczestnicy tegorocznego III memoriału rozegrali turniej w parach. Do karcianego stołu zasiadły również kobiety.

- Organizowany przez Społeczny Klub Sportowy INEX turniej to największa impreza brydżowa rozgrywana w Giżycku – informuje Paweł Czacharowski, brydżysta i członek klubu INEX - Cieszy się uznaniem i poważaniem w środowisku brydżowym. Bierze w niej udział wielu znakomitych zawodników. Klub brydżowy w Giżycku i Węgorzewie to zjawisko mało spotykane w kraju ze względu na dużą popularność i zainteresowanie brydżem sportowym w środowisku lokalnym. W naszym Turnieju w ramach Grand Prix Warmii i Mazur, który współfinansowany był ze środków województwa warmińsko-mazurskiego, wzięło udział aż 26 par. Była to niezwykle ciekawa rywalizacja.

Okazuje się, że brydżem sportowym interesuje się coraz więcej mieszkańców Giżycka, ale także regionu Warmii i Mazur.

- Z województwa nadchodzą sygnały, między innymi z Giżycka, że ludzie chcą grać w brydża – także ci, którzy do tej pory nie grali lub mieli bardzo długą przerwę – informuje Paweł Jarząbek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Brydża Sportowego. - Organizatorzy lokalnych turniejów i innych form aktywności brydżowej mogą liczyć na wsparcie ze strony zarządu. Dotyczy to wszystkich organizatorów – zarówno tych, którzy aktualnie są aktywni, jak i tych, którzy chcą wrócić do organizowania imprez, a przede wszystkim tych, którzy dopiero się przymierzają do organizowania życia brydżowego w swojej miejscowości. W najbliższych miesiącach mam zamiar odwiedzić wszystkie ośrodki brydża sportowego na Warmii i Mazurach.

Wyniki Turnieju Brydża Sportowego:

1. Tomasz Kuś – Radosław Kozłowski
2. Zbigniew Rogowski – Roman Kierznowski
3. Giedre Jankunaite – Giedrius Szarkanas

Nagrody specjalne
Najlepsza para z najniższym rankingiem: Bożena Diakite (Giżycko) – Henryk Augustynowicz (Węgorzewo)
Najlepsza para z Giżycka: Irena Sadurska – Waldemar Sadurski, Mieczysław Lebiecki – Marek Słowikowski
Najlepsza para z udziałem kobiety: Marek Wyszomirski – Ewa Wyszomirska
Ostatnie miejsce: Grażyna Ćwiek – Krystyna Łąka

Sędzia turnieju: Arkadiusz Ćwirko
rs


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5