Giżycki III Memoriał Brydża Sportowego

2021-11-29 09:19:08(ost. akt: 2021-11-29 09:22:55)

Autor zdjęcia: ozbs.olsztyn.pl

Turniej Brydżowy w ramach Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się już 5 grudnia w AZS COSA Ośrodek w Wilkasach.
Otwarty turniej par w brydżu sportowym odbędzie się w ramach Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2018 roku turniej przyjął formułę memoriału Tadeusza Kądzielewskiego i Ryszarda Borodki, znakomitych giżyckich brydżystów. Uczestnicy tegorocznego III memoriału rozegrają turniej 5 grudnia w godz. 10.00 – 17.30 w ośrodku w Wilkasach.

- Organizowany przez Społeczny Klub Sportowy INEX turniej to największa impreza brydżowa rozgrywana w Giżycku – informują organizatorzy. - Cieszy się uznaniem i poważaniem w środowisku brydżowym. Bierze w niej udział wielu znakomitych zawodników.

Brydżem sportowym interesuje się coraz więcej mieszkańców Giżycka, ale także regionu Warmii i Mazur.

- Z województwa nadchodzą sygnały, między innymi z Giżycka, że ludzie chcą grać w brydża – także ci, którzy do tej pory nie grali lub mieli bardzo długą przerwę – informuje Paweł Jarząbek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Brydża Sportowego. - Organizatorzy lokalnych turniejów i innych form aktywności brydżowej mogą liczyć na wsparcie ze strony zarządu. Dotyczy to wszystkich organizatorów – zarówno tych, którzy aktualnie są aktywni, jak i tych, którzy chcą wrócić do organizowania imprez, a przede wszystkim tych, którzy dopiero się przymierzają do organizowania życia brydżowego w swojej miejscowości. W najbliższych miesiącach mam zamiar odwiedzić wszystkie ośrodki brydża sportowego na Warmii i Mazurach.
rs

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5