Policja otrzymuje zgłoszenia o kradzieżach na ogródkach działkowych

2021-11-24 11:57:02(ost. akt: 2021-11-24 12:10:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Jesień i zima to niestety okres wzmożonej działalności złodziei na terenie ogrodów działkowych. O tej porze roku praktycznie nie ma co robić na działce, na wypoczynek jest za zimno, więc teren ogrodów opustoszał, rzadko kto zagląda tam w tym okresie. To doskonała okazja dla złodziei, którzy włamują się do altan i kradną co cenniejsze rzeczy.

- Tylko w ciągu ostatnich czterech-pięciu dni mieliśmy pięć zawiadomień o kradzieżach z włamaniem na terenie ogrodów działkowych w Giżycku - powiedziała nam asp. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. - Zdarzenia dotyczą terenu wszystkich ogrodów w Giżycku - przy al.1 Maja, ale także przy Rajskiej i Jasnej.

Łupem złodziei padają pozostawione w altanach elektronarzędzia, kosiarki, sprzęt ogrodniczy. Do tego dochodzą jeszcze zniszczenia, które powstają w czasie włamania - uszkodzone drzwi, wybite okna.

Apelujemy do działkowców, aby zainteresowali się, co dzieje się na ich działce, a przede wszystkim nie pozostawiali cennego sprzętu na zimę w altanie.
KT

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5