Trwają czynności procesowe dotyczące zaniedbań w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bystrym

2021-11-10 09:26:00(ost. akt: 2021-11-10 09:33:55)

Autor zdjęcia: arch.GG

W związku ze wszczętym 14.10.2021 r. śledztwem w sprawie znęcania się nad zwierzętami w schronisku dla zwierząt w Bystrym oraz niedopełnieniem obowiązków przez Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, poprzez nierzetelne sprawowanie kontroli, rzecznik prasowy Prokuratury Okregowej w Olsztynie wydał komunikat.
8 listopada 2021r. prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie wraz z funkcjonariuszami Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, przy udziale biegłego lekarza weterynarii, biegłego z zakresu dobrostanu zwierząt, Powiatowego Inspektora Ochrony Środowiska i osób z organizacji społecznych zajmujących się ochroną praw zwierząt, przystąpili do przeszukania i oględzin Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w m. Bystre koło Giżycka.

Ma to związek ze wszczętym w dniu 14.10.2021 r. śledztwem w sprawie znęcania się nad zwierzętami w tym Schronisku oraz niedopełnieniem obowiązków przez Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, poprzez nierzetelne sprawowanie kontroli.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w Schronisku przebywały podczas podjętych czynności 142 psy w skrajnie trudnych warunkach, niespełniających żadnych standardów niezbędnych do zachowania dobrostanu zwierząt i narażonych tym samym na możliwość występowania szeregu chorób.

W toku czynności zatrzymano dwie osoby 51-letnią właścicielkę Schroniska Annę K. i jej męża 62-letniego Jana K.
Dziś nadal trwają oględziny Schroniska i zwierząt.

Co do zatrzymanych osób, prokurator podejmie stosowne decyzję po zakończeniu oględzin i uzyskaniu wstępnych opinii biegłych.

Prokurator Prokuratury Okręgowej
Krzysztof StodolnyKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Agata Ogrodowczyk #3080511 10 lis 2021 09:39

    Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w m. BYSTRY koło Giżycka

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5