Rodzice też mogą być lepsi. Ruszyła Szkoła dla rodziców

2021-10-26 13:19:55 (ost. akt: 2021-10-26 13:38:33)

Autor zdjęcia: pixabay

Dzieci mają prawo do odpowiedzialnych rodziców – twierdzą specjaliści z giżyckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i zachęcają rodziców do uczestnictwa w zajęciach dedykowanych rodzicom.
Giżycka "Szkoła dla rodziców" to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

- Warto być jeszcze lepszym rodzicem, nauczyć się wyznaczać dziecku granice, pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi uczuciami, zachęcać go do współpracy i rozwijać jego samodzielność – przekonują pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku. - Jeśli ktoś chce w inny sposób niż przy pomocy kar i nagród wychowywać swoje dzieci to zapraszamy na zajęcia w „Szkole dla rodziców”.

Zajęcia prowadzą mgr Alina Ożańska – pedagog oraz mgr Zuzanna Słomkowska – psycholog. Spotkania z rodzicami organizowane są w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Giżycku na ul. Smętka 5. Osoby chętne proszone są o zapisy telefoniczne (874283315) lub osobiście w sekretariacie ośrodka.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5