Trasa rowerowa po nieczynnych nasypach kolejowych oficjalnie otwarta

2021-10-17 17:00:00(ost. akt: 2021-10-17 17:40:41)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Ścieżka rowerowa po nieczynnych nasypach kolejowych w gminie Giżycko oficjalnie otwarta. W niedzielę, 17 pażdziernika na rodzinny rajd wybrała się nią grupa kilkudziesięciu rowerzystów - dorosłych, młodzież i dzieci.
Rowerzyści wystartowali z Grajwa, aby dojechać do Kożuch Wielkich, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. Można było wybrać krótszą trasę 5-kilometrową lub dłuższą, liczącą 12 kilometrów.

Grupa wystartowała po oficjalnym otwarciu trasy przez wójta gminy Giżycko Marka Jasudowicza i zaproszonych gości: poseł Annę Wojciechowską, mera miasta Troki Marię Pucz, nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko Krzysztofa Dąbkowskiego, przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusza Gija, prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Magdalenę Fuk.

– Ścieżkę rowerową wykonaliśmy wraz z partnerem z Trok w ramach programu Interreg V-A Litwa - Polska – mówił wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz. - Od wielu lat mamy dobre relacje z samorządem Trok, z którym pozyskujemy z powodzeniem środki zewnętrzne. W naszym powiecie gmina Giżycko jako pierwsza wykonała ścieżkę po nieczynnych nasypach kolejowych. Wiem, że ta inwestycja będzie kontynuowana przez samorządy, które z nami graniczą, czyli Kruklanki i Miłki. Koncepcja jest taka, aby stąd można było dojechać do Kruklanek, dalej do Pozezdrza, potem do Węgorzewa, aby połączyć się z trasą Green Velo.


Ścieżka rowerowa prowadzi przez malowniczą scenerię wsi Sulimy, Grajwo, Kożuchy Wielkie, Pieczonki. To nowa i ciekawa oferta dla mieszkańcówi turystów.
Na starcie stawił się m.in. pan Janusz z Giżycka, który lubi taki rodzaj aktywności (na start przyjechał z Giżycka rowerem) oraz sołtys sąsiadującego z Grajwem Bystrego Mirosław Antoniak. Była również grupa rowerzystów z Trok na Litwie.
KT


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5