Niepełnosprawni mieszkańcy Wilanowa mogą korzystać z nieodpłatnego dowozu

2021-10-15 10:30:00 (ost. akt: 2021-10-15 10:36:46)

Autor zdjęcia: Arch. CPUiIS Giżycko

Usługi nieodpłatnego przewozu "Door-to-door" cieszą się wśród giżycczan coraz większą popularnością. Osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej od lipca mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu np. do urzędu, czy w innych sprawach, które wymagają dojazdu.
Możliwości skorzystania z tej usługi przedstawiono ostatnio mieszkańcom dzielnicy Wilanów. Zastępca burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski wraz z dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewą Ostrowską spotkali się 11 października z księdzem proboszczem Parafii św. Maksymiliana Kolbe Kazimierzem Grybosiem i przedstawicielką Klubu Seniora Wilanów Romą Palińską.

- Kierowca Adam Wójcik zaprezentował nowy samochód z pełnymi udogodnieniami dla niepełnosprawnych, a asystent Jacek Zawada przekazał ulotki informacyjne - informuje dyrektor Ewa Ostrowska. - Realizatorzy projektu mają nadzieję, że wkrótce więcej mieszkańców dzielnicy Wilanów będzie korzystać z usługi i jeszcze bardziej czynnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta.


Przypominamy, że wszelkie informacje na temat bezpłatnego transportu na terenie miasta można uzyskać w siedzibie projektu na ul. Olsztyńskiej 6 a, tel. 536 411 226. Bezpośrednim koordynatorem projektu jest Anna Danilewicz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5