Potrącona rowerzystka, pijany kierowca i zatrzymany poszukiwany

2021-10-11 13:00:00(ost. akt: 2021-10-11 13:13:52)

Autor zdjęcia: Policja

Potrącona 69-letnia rowerzystka na przejściu dla pieszych, pijany i po działaniem narkotyków kierowca, pasażer vw passata poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności nie tylko za jazdę po pijanemu - to jedne z ostatnich zdarzeń, na miejscu których pracowali policjanci z Giżycka.
Do poważnego zdarzenia z udziałem potrącenia rowerzystki doszło 10 października około godz: 16:30 w Giżycku na al. 1 Maja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przekraczała jezdnię po przejściu dla pieszych. Kiedy się na nim znajdowała potrąciło je jadące audi. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, kobieta z obrażeniami głowy została na obserwacji w szpitalu.

Natomiast pijany kierowca jechał ulicami Giżycka w sobotę, 9 października. Kierowca audi do kontroli drogowej został zatrzymany na ul. Jagiełły ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa dla pieszych na przejściu. Okazało się, że kierowca ma blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie i wszystko wskazywało na to, że może być pod działaniem środków odurzający. Wstępne badane testerem potwierdziło obecność narkotyków w organizmie.

Od 27–- latka została pobrana krew do badania. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i miał przy sobie woreczek strunowy z marihuaną. 27–latek został zatrzymany w policyjnej celi.

Dzień wcześniej (08.10.2021 r.) podczas kontroli drogowej kierującego audi, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, policjanci zauważyli w jego aucie pasażera siedzącego z tyłu, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna prawdopodobnie wiedział, że jego podróż z kolegą się zakończy dlatego też wprowadzał funkcjonariuszy w błąd co do swoich danych, podając dane brata. W efekcie policjanci ustalili personalia mężczyzny. Okazało się, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwoko mieniu.
Źródło KPP Giżycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5