Spotkanie w Klubie Seniora Mazury w Giżycku

2021-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2021-10-10 17:15:52)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Jesienią seniorzy mają okazje do świętowania - 14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, a Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ustanowiony przez ONZ, obchodzony jest 1 października. Członkowie giżyckiego Klubu Seniora Mazury i ich goście (w tym zaprzyjaźnieni seniorzy z Wydmin) spotkali się 9 października w siedzibie swojego klubu. Po długim okresie bez bezpośrednich spotkań z powodu pandemii, radość była tym większa.
Wiele osób, zwłaszcza starszych mieszkańców, zna doskonale miejsce pod adresem Królowej Jadwigi 9b w Giżycku. Tu właśnie mieści się Klub Seniora Mazury. Został utworzony w 2007 r., a od 2010 r. pełni rolę głównej siedziby Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.


Klub od lat aktywnie działa i promuje Giżycko, występując na wielu lokalnych i wyjazdowych imprezach. Funkcjonuje w nim zespół taneczny, wielu członków klubu uczestniczy w zajęciach Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycją stały się spotkania integracyjne, bale, zabawy okolicznościowe.


Jesienią seniorzy mają okazje do świętowania - 14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, a Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ustanowiony przez ONZ, obchodzony jest 1 października. Członkowie Klubu Seniora i ich goście (w tym zaprzyjaźnieni seniorzy z Wydmin) spotkali się 9 października w siedzibie swojego klubu. Po długim okresie bez bezpośrednich spotkań z powodu pandemii, radość była tym większa.Było uroczyście, ale przede wszystkim z humorem, tańcami i wspólną biesiadą. Seniorzy przygotowali program artystyczny, a całość otworzył polonez w wykonaniu wspaniałych "klubowych" tancerzy. Potem przyszedł czas na podziękowania i nagrodzenie nastarszych seniorów w klubie, słowo od burmistrza Giżycka, starosty giżyckiego i wójta gminy Giżycko oraz wręczenie odznaczeń.

- Nareszcie możemy normalnie się spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia. W imieniu swoim, ale też i wszystkich mieszkańców Giżycka gratuluję Państwu aktywności, tego że wzbogacacie nasze miasto swoją codzienną aktywnością - mówił Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. - Czasy nastały trudne, historyczne, będą o tym pisać w podręcznikach, a my te czasy po prostu staramy się współtworzyć. Dziękuję Państwu, że jesteście tacy zaangażowani. Z niektórymi z Was spotkałem się już wcześniej przy okazji wręczenia w imieniu prezydenta RP medali, gratulując co najmniej 50-lecia pożycia małżeńskiego. To jest kawałek historii, nie tylko miasta, ale jednocześnie kraju, bo przez 50 lat i więcej na pewno dało się trochę rzeczy zrobić. Chciałbyć życzyć Państwu zdrowia, podziękować zarządowi, przekazując bukiet kwiatów na rece pani Czesi Aptazy, przewodniczącej klubu.


W podobnym duchu mówił starosta giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski: - Wreszcie przychodzi taki czas, kiedy możemy zobaczyć się w większym gronie, pozwolić sobie na normalne relacje ludzkie i spotkania. To dobrze, ale cały czas musimy jednak na siebie uważać.
- Podziwamy w samorządzie powiatowym Waszą aktywność, staramy się uczestniczyć w różnych imprezach, które służą seniorom. Wasza działalność jest niezwykłym przykładem i promieniuje na cały powiat - dodał starosta.
Życzenia, kwiaty i upominki seniorzy otrzymali także od wójta gminy Giżycko Marka Jasudowicz, a także Ewy Ostrowskiej, dyrektorki Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.


Przed częścią mniej oficjalną, czyli poczęstunkiem , rozmowami, biesiadowaniem, panie i panowie zaprezentowali jeszcze tańce ludowe oraz kilka wierszyków o życiu seniora, które wcale nie musi być nudne, bo choć coś strzyka w kościach i serce trochę dokucza, to jednak marzenia i plany zawsze pozostają takie same, a aktywność i przyjaźni ludzie wokół dają radość życia.
KT


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5