Bohaterowie dzieł Stanisława Lema w I Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku

2021-10-08 10:15:00(ost. akt: 2021-10-08 10:15:47)

Autor zdjęcia: Jacek Liminowicz

W tym roku przypada setna rocznica urodzin pisarza (urodził się 13 września we Lwowie, zmarł w 2006 roku). W oryginalny sposób uczcili to uczniowie I LO w Giżycku.
Stanisław Lem to czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog i eseista, w swoim dorobku ma również powieści realistyczne i teksty satyryczne.

- Ten futurolog, eseista, filozof oraz kandydat do nagrody Nobla, był niezwykle wpływową postacią zarówno dla świata nauki jak i milionów czytelników na całym świecie. Dzieła takie jak „Solaris”, „Opowieści o pilocie Pirxie” czy ” Szpital przemienienia”, to nie tylko znakomite i klasyczne już dzieła filmowe, ale także źrodło mądrych cytatów i dowód na nieograniczoność ludzkiej wyobraźni! - czytamy na profilu I LO w Giżycku.

Fot. Jacek Liminowicz

- W naszej szkole też chcieliśmy przypomnieć tego słynnego autora, poprzez wymyślone kreacje z „Bajek robotów” i innych dzieł! Zapewniamy jednak, że pod kostiumami kryła się jak najbardziej (nie)sztuczna inteligencja, ale niemal cała klasa IB wraz ze swoim twórczym potencjałem.
Fot. Jacek Liminowicz

Fot. Jacek Liminowicz


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5