Dwóch nietrzeźwych nastolatków w oplu. Samochód uderzył w ogrodzenie posesji w Rydzewie

2021-09-22 13:04:31 (ost. akt: 2021-09-22 13:10:00)
Rydzewo,gm. Miłki. Samochód uderzył w ogrodzenie posesji

Rydzewo,gm. Miłki. Samochód uderzył w ogrodzenie posesji

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

O tym, że 16-latek zabrał kluczyki do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku powiadomiła policjantów sama matka nastolatka. W momencie kiedy policjanci byli w miejscu zamieszkania chłopaka, otrzymali informację od dyżurnego, że chłopak uderzył autem w ogrodzenie posesji. Do zdarzenia doszło w Rydzewie, gm. Miłki.
Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia, dwóch młodych chłopców stało przed samochodem. Jeden z nich przyznał, że to samochód jego rodziców, wziął go bez ich zgody, kierował nim i jadąc z dużą prędkością uderzył w ogrodzenie. Od 16-latków policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po przewiezieniu do jednostki policji zostali oni przebadani na zawartość alkoholu w organizmie.

Wynik wskazał, że 16-latek, który kierował samochodem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a jego 16-letni kolega ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że obaj chłopcy byli także pod działaniem środków odurzających. Została od nich pobrana krew.

Nastolatkowie przyznali, że tego dnia pili wspólnie alkohol. 16-latek prowadzący samochód nie posiadał uprawnień do kierowania.
Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5