Nauczycielska strategia na czytanie książek

2021-09-16 17:59:06 (ost. akt: 2021-09-16 18:04:44)
Bożena Giedziuszewicz, dyrektor PORE w Giżycku

Bożena Giedziuszewicz, dyrektor PORE w Giżycku

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Nauczyciele giżyckich szkół poznają metody i techniki zachęcające dzieci i młodzież do czytania książek. Jak robią to ich koledzy na Litwie i Łotwie, dowiedzą się podczas pobytu w Rydze, dokąd wyjeżdżają pod koniec września.
Wyjazd nauczycieli w dniach 20-24 września organizuje Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji , który realizuje projekt „Efektywne strategie w edukacji czytelniczej uczniów” w partnerstwie ze szkołami na Litwie, Łotwie oraz po stronie polskiej

-Wyprawa do Rygi jest kolejnym szkoleniem w ramach tego projektu – informuje Bożena Giedziuszewicz, dyrektor PORE w Giżycku. - Będziemy poznawać biblioteki, ich rozwiązania, w jaki sposób szkoły realizują edukację czytelniczą, w jaki sposób zachęcają dzieci i młodzież do czytania książek. Będziemy też gośćmi polskiej szkoły i być może polskiej ambasady.

Pierwsze szkolenie odbyło się pod koniec ubiegłego roku. Ze względu na pandemię zorganizowano je online.

- Przekazaliśmy nauczycielom możliwości wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z uczniem również w zakresie czytania – dodaje dyrektor Bożena Giedziuszewicz. - Kolejne nasze spotkanie planowane jest w litewskim Alytusie i mamy nadzieję, że uda się nam je zrealizować do końca roku.

Na zakończenie projektu odbędą się konferencje u każdego z partnerów dotyczące upowszechniania wszelkich osiągnięć uzyskanych w trakcie realizacji projektu. W Giżycku podsumowanie efektów powiązane będzie z 70-leciem powstania biblioteki pedagogicznej, która jubileusz obchodzi w październiku, zaś konferencja planowana jest pod koniec roku.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5