32-latek z Giżycka złapany na gorącym uczynku włamania do samochodu

2021-09-14 09:50:25 (ost. akt: 2021-09-14 10:03:23)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

32-latek z Giżycka włamał się do pięciu aut, rozbijając w nich szyby. Kradł przedmioty znajdujące się w środku. Wpadł na gorącym uczynku. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Będzie odpowiadał przed sądem w „recydywie”.
- O wybijaniu szyb w autach zaparkowanych na jednym z parkingów w Giżycku powiadomił mieszkaniec Giżycka, który przechodząc ulicą zauważył i usłyszał jak ktoś wybija szyby w stojących pojazdach, a następnie coś w nich szuka - przekazuje giżycka policja. - O całej sytuacji powiadomił dyżurnego giżyckiej komendy, który natychmiast skierował tam patrol policji.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali audi z wybitą szybą. Obserwując teren usłyszeli stukanie dochodzące z drugiej strony parkingu. Przy jednym z pojazdów zauważyli osobę w otwartych drzwiach pojazdu i zajętą przeszukiwaniem wnętrza auta. W tym pojeździe również była wybita szyba.
- Policjanci zatrzymali mężczyznę, który właśnie niszczył i rabował czyjeś mienie - informuje policja.

Mężczyzna miał przy sobie plecak z zawartością przedmiotów, które skradł wcześniej z innych aut. Policjantom tłumaczył, że ma trudną sytuację życiową, chciał znaleźć pieniądze, aby opłacić nocleg w hotelu. Wypił kilka piw, aby zapomnieć o swoich problemach.

32-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do aut, których dopuścił się 10 września po godzinie 23:00 w Giżycku. Sprawca tego przestępstwa zniszczył pięć aut, z ich wnętrza ukradł m.in. uchwyt do telefonu, czarny marker, długopis, ramki od radioodtwarzacza, ochronną maseczkę, rolkę papieru toaletowego, krem do rąk, fartuch ochronny, kubek, smycz, papierosy, okulary, a także bilon i dokumenty.

32-latek będzie odpowiadał w tzw. recydywie.

Na podst. KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5