Podopieczni WTZ w Rynie na warsztatach artystycznych

2021-09-08 10:50:08(ost. akt: 2021-09-08 10:54:25)

Autor zdjęcia: facebook.com/wtzryn

W środę, 8 września rozpoczęły się XIX Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach, w których uczestniczą instruktorzy oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rynie.
Przez trzy dni od 8 do 10 września instruktorzy oraz osoby niepełnosprawne będą uczyły się różnych technik artystycznych w ramach XIX Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Koszalinie Warsztat Terapii Zajęciowej.

- Organizatorom warsztatów spodobała się nasza działalność artystyczna już dwa lata temu, kiedy zaprezentowaliśmy umiejętności naszych podopiecznych w hafcie krzyżykowym, grze na gitarze, szydełkowaniu, malowaniu akrylami i wszystkie prace wykonaliśmy w klimacie marynistycznym - mówi Robert Duszyński, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy "RYSIPON Dar Serca" w Rynie. - Podobnie i tym razem będziemy przedstawiać motywy żeglarskie, zaśpiewamy szanty, przedstawimy pokaz sublimacji i wypalania laserem na drewnie. Podczas tegorocznych warsztatów jako jedyni reprezentujemy nasze województwo.

W ogólnopolskich warsztatach artystycznych bierze udział pięcioro uczestników WTZ w Rynie, którzy pod opieką swoich instruktorów zaprezentują umiejętności muzyczne oraz rękodzielnicze.

-To jest nasza druga przygoda na warsztatach artystycznych, z pewnością będzie fantastycznie – Agnieszka Bałdyga WTZ w Rynie. - Każdy z uczestników ma szansę nauczyć się czegoś nowego. Wszystkim tym warsztatom towarzyszy hasło "pomiędzy piaskiem, morzem i niebem".

Każdego dnia odbywają się zajęcia artystyczne, m.in. warsztaty: lampionów, tworzenia ozdobnych pocztówek, eco-art, filmowe, na szkle malowane, deko-art decoupage, kolażu, taneczne, tworzenia świec, fotograficzne, udzielania pierwszej pomocy, kwiaty w pudełku, kamiennych magnesów.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5