Dożynki Gminne 2021 w Ławkach. Wejdyki z najpiękniejszym wieńcem

2021-09-07 09:50:00(ost. akt: 2021-09-07 09:56:01)

Autor zdjęcia: RPEKiT Ryn

Mieszkańcy gminy Ryn na tegorocznych dożynkach bawili się w Ławkach.W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Wejdyki, a z kolei sołectwo Ławki zostało docenione za najpiękniejsze stoisko.
Gmina Ryn 4 września obchodziła Święto Plonów. Gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Ławki, które wspólnie z Regionalnym Parkiem Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie przygotowało szereg atrakcji. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się polową Mszą Świętą, którą uświetnił chór kościelny.

Starostowie dożynek, Bożena Cekała i Jacek Pożaroszczyk przekazali na ręce gospodarza gminy, burmistrza miasta i gminy Ryn Jarosława Filipka chleb upieczony ze zboża z tegorocznych zbiorów.


Kolejnymi punktami programu były konkursy na wieniec dożynkowy oraz stoisko sołeckie. Do konkursu na wieniec przystąpiły sołectwa: Sterławki Wielkie, Ławki, Wejdyki i Kronowo/Grzybowo. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Wejdyki,
II miejsce – Kronowo/Grzybowo,
III miejsce – Ławki.


Do konkursu na stoisko sołeckie przystąpiły sołectwa: Sterławki Wielkie, Skop, Ławki, Kronowo/Grzybowo i Słabowo. Tutaj komisja zdecydowała o następującej kolejności:
I miejsce – Ławki,
II miejsce – Kronowo/Grzybowo,
III miejsce – Słabowo.

Kolejną atrakcją był turniej w megapiłkarzyki, do udziału w którym zgłosiło się pięć drużyn: OSP Ryn, Przyjaciółki OSP Ryn, Urząd Miasta i Gminy Ryn, Sołectwo Ławki, Sołectwo Rybical. Po rozegraniu spotkań w systemie „każdy z każdym” I miejsce zajęło Sołectwo Ławki, II miejsce OSP Ryn, a III miejsce Sołectwo Rybical.

W trakcie całej imprezy przybyli goście mogli korzystać z dobrodziejstw znajdujących się na stoiskach sołeckich i handlowych. Zaś dla najmłodszych przygotowane były gry i zabawy, dmuchańce oraz ścianka wspinaczkowa. W trakcie koncertu wystąpiły zespoły: Kalina i Marcinianki z Miłek, Jarzębiny z Wilkas oraz rodzime Ryńskie Wrzosy i Ludowy Zespół Sterławiacy.

Publiczność miała okazję wziąć udział w przygotowanych konkursach dożynkowych takich jak: szukanie monet w misce ze zbożem, bieg z jajkiem na łyżce czy rzucanie ziemniakami do kosza. Gwiazdą wieczoru dożynkowego był zespół Faster z Olsztyna. Natomiast zabawa taneczna upłynęła przy dźwiękach zespołu Magnetic.
Tekst i fot. RPEKiT w Rynie


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5