Wpław po rekord. Krzysztof Gajewski już za Giżyckiem

2021-08-16 14:50:00(ost. akt: 2021-08-18 11:26:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Za pierwszym razem Krzysztofowi Gajewskiemu nie udało przepłynąć tyle, ile zamierzył. Wierzymy, że uda się teraz. A wyzwanie jest poważne: 170 km wpław bez wychodzenia z wody — z Mamr na Śniardwy i z powrotem.
Wpław po Rekord 170 km. Cel: atak na rekord świata w kategorii „The Longest Lake Swim”. Start 16 sierpnia 2021 r. o godzinie 5:00 (dokładny start uzależniony od pogody). Tak w największym skrócie można opisać wyzwanie przed którym ponownie staje Krzysztof Gajewski. Pływak zamierza w czasie 68-72 godzin pokonać dystans 172 km przez mazurskie jeziora i kanały, bez przerw, snu i wychodzenia z wody.


Krzysztof Gajewski wystartował z plaży nad jeziorem Mamry i siecią akwenów i kanałów, przepływając przez Giżycko i Mikołajki ma dopłynąć do jeziora Śniardwy, nawrócić przy moście w Okartowie i wrócić tą samą trasą.


Pierwszą próbę bicia rekordu Krzysztof Gajewski podjął dwa lata temu w lipcu. Wówczas pokonał dystans 78,7 km! Przez mazurskie jeziora płynął bez przerwy 32,5 godziny, płynąc bez przerwy i bez pianki!
Wówczas na Śniardwach w okolicy Suchego Rogu zmuszony był przerwać bicie rekordu.

Próbę bicia rekordu patronatem objął burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.


Kim jest Krzysztof Gajewski?
Przede wszystkim pasjonatem. Skończył budownictwo, pracował jako programista, ale zostawił tę pracę na rzecz pływania. Jest trenerem personalnym i trenerem pływania. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi w szczególności triathlonistami i zawodnikami Masters. Prowadzi treningi ukierunkowane na wybrane dyscypliny sportowe: pływanie, triathlon.
Jako pierwszy Polak przepłynął 24 h tzw. ciągiem, ustanawiając rekord Polski, wygrał Ogólnopolski Maraton Pływacki Otyliada 2018, jest mistrzem Polski w tzw. pływaniu lodowym, jako jeden z pierwszych Polaków podjął się Ice Combo, czyli jednego dnia przepłynął 2x1000 m w wodzie o temperaturze ~ 0 stopni Celsjusza, ukończył liczne ultramaratony pływackie na morzu śródziemnym i polskich wodach. Rekordzista Europy w Pływaniu Długodystansowym.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5