Nietrzeźwi na drodze i wypadek z udziałem 15-letniego motorowerzysty

2021-07-27 16:21:46 (ost. akt: 2021-07-27 16:25:03)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Wczoraj, 26 lipca policjanci z Giżycka wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców oraz interweniowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem 15-letniego motorowerzysty. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Olsztynie.
Pierwszy pijany kierowca został ujęty wczoraj (26.07.2021 r.) przez innego kierowcę na ulicy Obwodowej w Giżycku. Zgłaszający był zaniepokojony niewłaściwą jazdą poprzedzającego go pojazdu, którego kierowca jechał „wężykiem”. W efekcie go zatrzymał i nie dopuścił do dalszej jazdy. O wszystkim poinformował policję. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości wskazanego kierowcy chevroleta. Okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu.

Drugi z nietrzeźwych kierowców został wyeliminowany z ruchu tuż przed godziną 17:00. O pijanym kierowcy powiadomili inni uczestnicy ruchu drogowego. Wskazali, że kierowca toyoty jadąc w kierunku Giżycka, jedzie całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu pirata drogowego okazało się, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

Natomiast kilka minut przed północą doszło do zdarzenia drogowego z udziałem młodego cyklisty. Jak wstępnie ustalili policjanci, 15-letni cyklista jechał skuterem w grupie innych cyklistów trasą Kruklanki-Giżycko. W pewnym momencie z nieustalonych przyczyn skuter przewrócił się z cyklistą. Młody kierowca upadając na asfalt doznał obrażeń głowy, barku i nogi. Był trzeźwy, został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. 15-latek nie posiadał uprawnień do kierowania skuterem. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem 15-letniego cyklisty.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą, zachowanie wszelkiej ostrożności i nie wsiadanie „za kółko” po alkoholu.
Żródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5