Piknik strzelecki i wystawa broni

2021-07-20 12:30:14 (ost. akt: 2021-07-20 20:55:59)

Autor zdjęcia: arch. Klub Strzelecki SOKÓŁ

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie oraz Sekcja Strzelecka „SOKÓŁ” w ramach obchodów święta miasta organizują piknik oraz wystawę broni strzeleckiej.
Strzelecki piknik z okazji Dni Rynu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 lipca od godz. 10.00 na strzelnicy sportowej „SOKÓŁ” niedaleko miejscowości Canki za Leśną Plażą. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane eksponaty broni historycznej (czarnoprochowej), kolekcjonerskiej, sportowej i bojowej.

Fot. arch. Klub Strzelecki SOKÓŁ

– Po roku przerwy wznawiamy organizację pikniku dla wszystkich miłośników broni strzeleckiej – mówi Mirosław Kowalski, sekretarz klubu „SOKÓŁ”. – Nasza impreza zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Rynu oraz gminy, ale także turystów i gości. Atrakcją jest niewątpliwie okazja do postrzelania z różnych karabinów i strzelby oczywiście pod opieką instruktora.

Fot. arch. Klub Strzelecki SOKÓŁ

Do wyboru będzie karabinek sportowy, AK-47 (Kałasznikow), AR Radical, SGL i inna broń. Dojazd do strzelnicy „SOKÓŁ” z drogi krajowej 59 jest w pobliżu miejscowości Canki, gdzie należy skręcić w lesie w kierunku północnym. Do strzelnicy można dotrzeć pieszo lub rowerem z Rynu ścieżką rekreacyjną nad jez. Ołów. Wstęp na wystawę broni jest bezpłatny.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5