W minutę można opróżnić jacht z nieczystości

2021-06-30 10:00:15 (ost. akt: 2021-06-30 10:02:54)

Autor zdjęcia: facebook.com/ekomarina.gizycko/

Już są nowe pompy do odbioru nieczystości z jachtów. Giżycki port Ekomarina zakupił dwie pompy stacjonarną i mobilną, by umożliwić żeglarzom i wodniakom zrzut nieczystości z jachtów. Z mobilną pompą na kółkach można podjechać wprost do jednostki i odebrać bez kolejki nieczystości.
Port od 10 lat początku powstania posiada system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. A co najmniej od dwóch znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na tego typu usługi portowe. Nowe pompy umożliwią jednocześnie trzem jednostkom zrzucenie nieczystości. Pompa mobilna przyjmie jednorazowo około 350 litrów fekaliów. Natomiast stacjonarna opróżni cały zbiornik z jachtu bez względu na jego pojemność.

Fot. facebook.com/ekomarina.gizycko/

– Ruszamy pełna parą, bo już nie jedna, a trzy pompy do odbioru nieczystości płynnych obsługują naszych wodniaków – informuje Dariusz Klimaszewski, kierownik Ekomariny w Giżycku. – Pompa mobilna może dojechać do dowolnego stanowiska w naszym porcie i odebrać nawet 350 litrów. Koszt opróżnienia zbiornika bez względu na jego pojemność to symboliczne dziesięć złotych. Opróżnienie zbiornika o pojemności 200 litrów to czas niecałej minuty.
rs
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5