Giżycko Baroque Festival – Cisza i Burza

2021-06-30 08:19:16 (ost. akt: 2021-06-30 08:30:29)

Autor zdjęcia: baroquefestival.gizycko.pl/Tomasz Karolski

Wspaniały muzyk i giżycczanin Krzysztof Sokołowski wraz z wyjątkowymi artystami po raz kolejny oczaruje mieszkańców dźwiękami muzyki. 2 lipca rozpoczyna się Giżycko Baroque Festival.
W piątek, 2 lipca po raz pierwszy na kładce nad kanałem Łuczańskim odbędzie się Baroque Festival. Niegdyś muzyka barokowa rozbrzmiewała na giżyckim moście obrotowym. Tym razem organizatorzy zaplanowali to wyjątkowe wydarzenie na scenie nowego amfiteatru przy kanale łączącym centrum miasta z giżycką wyspą oraz jeziora Niegocin i Kisajno. Koncert w tej nietypowej scenerii rozpocznie się o godz. 21.00, wstęp wolny.

Fot. baroquefestival.gizycko.pl/Tomasz Karolski


– Cisza i Burza to tytuł koncertu, który poprowadzi słuchaczy przez barokowy teatr ekspresji – mówi Marta Dąbrowska, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury. – Program wypełnią dzieła Monteverdiego, Vivaldiego i Handla.W koncercie wezmą udział soliści z kraju oraz z zagranicy,
którym towarzyszyć będzie zespół muzyki dawnej La Tempesta. Zapraszamy wszystkich miłośników barokowej muzyki w piątkowy wieczór nad kanał Łuczański na pierwszy koncert inaugurujący sezon letni.

Fot. baroquefestival.gizycko.pl/Tomasz Karolski

Dyrektorem Giżycko Baroque Festival jest giżycczanin Krzysztof Sokołowski wybitny muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej, pomysłodawca koncertów muzyki dawnej i opery w plenerze, inicjator i opiekun artystyczny trzech edycji Giżyckiego Lata z G.F. Händlem, Giżycko Baroque Festiwal, założyciel orkiestry barokowej Masovia Baroque Orchestra, grający na kontrabasie barokowym w zespołach muzyki dawnej.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5