Przynosisz i wynosisz. Kupon zastąpił gotówkę

2021-06-22 18:27:39 (ost. akt: 2021-06-23 08:45:31)

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

W minioną niedzielę, 20 czerwca odbyła się w giżyckiej Ekomarinie akcja społeczna pod hasłem Przynosisz – wynosisz, wymień stare na nowe. Polegała ona na bezgotówkowej wiosenno – letniej wymianie ubrań, zabawek, książek, różnego rodzaju przedmiotów.
Zasady akcji polegały na przyniesieniu maksymalnie 5 rzeczy, za które otrzymało się 5 kuponów. Natomiast kupony wymieniało się na rzeczy pozostawione przez innych, 1 kupon za 1 przedmiot. Niewykorzystane kupony można wymienić na towar podczas kolejnej edycji akcji Przynosisz -wynosisz. Rzeczy, które nie znalazły właściciela zostaną przekazane osobom potrzebującym. Warunkiem udziału w akcji było przyniesienie rzeczy czystych, kompletnych, nadających się do dalszego użytku.

Akcja społeczna organizowana przez Fundację Arwena pod patronatem burmistrza Giżycka odbyła się przy współpracy partnerów: Centrum Integracji Społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

— Moim zdaniem, wspaniała inicjatywa, stąd też z przyjemnością przyjęłam propozycję przystąpienia CPUIS jako partnera akcji — mówi Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki i Integracji Społecznej w Giżycku. — Wiele osób ma w domu niepotrzebne ubrania, książki, rzeczy, które nie nadają się jeszcze do wyrzucenia, a mogą komuś innemu posłużyć. Oddając, jednocześnie otrzymuje się możliwość wybrania sobie rzeczy, które nas interesują. Uważam, że w dobie nadmiernej konsumpcji, kiedy stają się zasadne trendy minimalizmu w życiu jest to akcja, która może zainteresować wiele osób. Ja sama przyszłam z dużą torbą ubrań i książek i z przyjemnością obserwowałam, jak moja sukienka — notabene nowa, z metką, bo nietrafiony zakup — trafia w inne ręce, ciesząc inną osobę. Mam nadzieję, że panie z Fundacji Arwena będą akcję kontynuować, zachęcam innych do udziału.

Podczas wymiany najmłodsi uczestnicy mieli okazję nauczyć się kreatywnego przerabiania koszulek oraz ich pomalowania.

rs2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5