Rozpoczęła się tenisowa liga amatorów

2021-06-21 09:08:37 (ost. akt: 2021-06-21 09:15:23)

Autor zdjęcia: arch. Marcin Łobodziński

Na giżyckich kortach tenisowych ruszyła liga tenisa ziemnego oraz powróciły nocne turnieje. W imprezie biorą udział wszyscy chętni tenisiści amatorzy. Zapisy do ligi trwają.
W tym roku ruszyła ponownie liga tenisa ziemnego. I i II liga po 6 zawodników, liga Kobiet 6 zawodniczek oraz liga deblowy, w której uczestniczy 7 par.

Fot. arch. Marcin Łobodziński


– Z racji takiej, że jestem trenerem piłki nożnej dzieci w szkółce piłkarskiej GOL, to oprócz tego bardzo lubię grać w tenisa ziemnego – mówi Marcin Łobodziński, organizator ligi. – Dlatego też zainicjowałem, zaproponowałem ligę tenisa, która spodobała się wielu osobom, co mnie ogromnie cieszy. W pierwszej lidze bezdyskusyjnie faworytem jest Maciej Kudyk, który w tamtym roku nie przegrał żadnego meczu. Może w tym roku się to zmieni.

Fot. arch. Marcin Łobodziński


W piątek, 18 czerwca odbył się pierwszy nocny turniej tenisa ziemnego w kategorii open mężczyzn ( gra do 1 wygranego seta). Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 zawodników. Choć dla wielu zawodników jest to początek sezonu, mecze były bardzo zacięte. Turniej wygrał Marcin Łobodziński 6:1 z Wojtkiem Buraczyński. Mecz o trzecie miejsce wygrał Maciej Kozłowski pokonując 6:3 dobrze zapowiadającego się zawodnika Filipa Dulniaka. Inicjatorem turnieju był Marcin Łobodziński. Kolejny turniej nocny już niebawem w lipcu.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5