Nieprzetarty rejs na Kisajnie

2021-06-11 09:14:58 (ost. akt: 2021-06-11 09:27:35)
Mistrzostwa Polski w klasie DZ

Mistrzostwa Polski w klasie DZ

Autor zdjęcia: Archiwum GG

W poniedziałek, 14 czerwca rozpoczyna się kilkudniowa impreza żeglarska pod hasłem "Nieprzetarty rejs". Głównym organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych przy współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa.
Podobnie jak ubiegłego lata, również w tym sezonie z powodu COVID - 19 regaty „Nieprzetarty Rejs” zostały podzielone na 2 edycje. W poniedziałek, 14 czerwca rozpoczyna się pierwsza edycja imprezy. Bazą imprezy jest tradycyjnie ośrodek Oczy Mazur Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Co roku regaty przyciągają setki niepełnosprawnych żeglarzy z całej Polski. Przyjeżdżają zarówno grupy jak i osoby indywidualne.

– W ubiegłym roku pogoda nam dopisała – mówi Marek Winiarczyk, szef Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w Giżycku. – Uczestnicy żeglowali na dezetach i sasankach. Oprócz tego były różne konkursy, nauka piosenek żeglarskich, opowieści żeglarskie. Wszystkie konkursy zorganizowali i przeprowadzili harcerze z Giżyckiego Hufca ZHP. Zorganizowaliśmy również dyskotekę w „Szklance”. Poza tym był, grill i prezentacje poszczególnych grup, a potem występ zespołu szantowego „Załoga Dr. Bryga”. W tym roku planujemy równie atrakcyjne spotkanie żeglarzy z różnych stron Polski.

Regaty "Nieprzetarty rejs" realizowane są przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5