Rodzinny piknik z ratownikami MOPR

2021-06-11 07:15:36 (ost. akt: 2021-06-11 07:35:15)

Ratownicy MOPR na jeziorze Niegocin


Ratownicy MOPR na jeziorze Niegocin

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Piknik z kołem ratunkowym dla MOPR odbędzie się już w niedzielę, 13 czerwca w porcie Ekomarina w Giżycku.
Rodzinny festyn nad Niegocinem rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 13.00. Podczas pikniku można będzie zapoznać się z pracą giżyckich ratowników MOPR, przyjrzeć się sprzętowi ratowniczemu, nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie, porozmawiać o ekologii. Chętni będą mieli okazję popływać moprowskim ribem i poduszkowcem.

– Piknik z kołem ratunkowym dla MOPR to nie tylko dobra zabawa, ale również akcja charytatywna – mówi Jarosław Sroka, dyrektor Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Chcielibyśmy kupić dodatkowy sprzęt ratowniczy. Dlatego przy każdym stanowisku z atrakcjami pojawi się puszka oznakowana hasłem akcji. Zbiórce funduszy poświęcone będą liczne licytacje. Przyłączyło się do nas bardzo wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają nasze przedsięwzięcie.

Podczas niedzielnego pikniku można będzie wylicytować zaproszenie do giżyckich restauracji, na lot motolotnią, całodniową wyprawę wędkarską z przewodnikiem, wieczór w SPA, treningi personalne, karnety do parku linowego, a także kursy nurkowania i lekcje pływania na miejskim basenie i wiele innych.

Inicjatorem akcji charytatywnej wspólnie z giżyckim MOPR jest giżycka kawiarnia "Prosto z młynka".

– Dzięki przychylności i wsparciu kawiarni "Prosto z młynka" przyłączyło się do naszej akcji wielu lokalnych restauratorów – dodaje Jarosław Sroka. – No i oczywiście udało się zorganizować Piknik z kołem ratunkowym dla MOPR.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5