50-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku

2021-06-10 07:06:10(ost. akt: 2021-06-10 09:13:46)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Nasza szkoła, pomimo 50-ciu lat, jest ciągle młoda. Stawia sobie wciąż nowe zadania. Rozwija się, pięknieje i z każdym rokiem staje się nowocześniejsza. Najważniejsze jednak jest to, że jej wychowankowie mówią o niej z szacunkiem - uważają nauczyciele, pracownicy i dyrekcja SOSW w Giżycku.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku obchodził 2 czerwca 2021 r. swoje wielkie święto. Był to Jubileusz 50-lecia istnienia tej szacownej placówki. Ważnym punktem obchodów święta szkoły były uroczystości, które pozwoliły ukazać historię Ośrodka oraz umożliwiły spotkania: nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, byłym pracownikom, uczniom oraz absolwentom.

Uroczysta gala odbyła się w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury. Uczniowie, pod kierunkiem opiekunów, zaprezentowali niezwykle bogaty i ciekawy program artystyczny pt. „Podróże Pana Kleksa”. Słowa uznania dla naszej szkoły wyrazili w trakcie uroczystości m.in.: burmistrz Giżycka – Wojciech Iwaszkiewicz, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień w Giżycku – Ewa Ostrowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku – Małgorzata Czopińska, starosta Powiatu Giżyckiego – Mirosław Dariusz Drzażdżewski, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Giżycku – Katarzyna Rzeczycka i inni.

Po głównej uroczystości dyrektor SOSW w Giżycku Justyna Maletak, zaprosiła przybyłych gości na dalszą podróż po szkole. Placówka została udekorowana tematycznie, zgodnie z książkowymi podróżami Pana Kleksa. Goście mogli zobaczyć szkołę, posiedzieć w salach lekcyjnych, powspominać minione dzieje. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się szkolne muzeum, w którym zaprezentowano stare fotografie oraz przedmioty, które pamiętają czasy kałamarza i wiecznego pióra. Kolejnym ciekawym miejscem w szkole była sala kinowa, gdzie były odtwarzane stare filmy ze zbiorów szkolnych. Specjalnie na tę okoliczność wiele z nich została przegrana z kaset VHS na płyty CD.

— Jedno z całą pewnością można powiedzieć: nasza szkoła, pomimo 50-ciu lat, jest ciągle młoda. Stawia sobie wciąż nowe zadania. Rozwija się, pięknieje i z każdym rokiem staje się nowocześniejsza. Najważniejsze jednak jest to, że jej wychowankowie mówią o niej z szacunkiem — uważają pracownicy i dyrekcja placówki. — Cała ta uroczystość nie odbyłaby się bez osób, które mają wielkie serce. Dziękujemy kamerzyście Kamilowi Koletyńskiemu, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury Marcie Dąbrowskiej oraz harcerzom za pomoc w organizacji tego znamienitego wydarzenia.
SOSW w Giżycku


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSW5

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5