Piknik z kołem ratunkowym

2021-06-08 11:06:33 (ost. akt: 2021-06-08 11:16:36)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na plenerowy piknik ratowniczy pod hasłem „Piknik z kołem ratunkowym”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca w giżyckim porcie Ekomarina.
Podczas pikniku w godz. 11.00 – 16.00 odbędą się na terenie giżyckiej Ekomariny m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pogadanki z ratownikami MOPR o bezpieczeństwie nad wodą, prezentacja sprzętu do nurkowania. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie łodzi ratunkowych oraz zrobienia sobie zdjęcia za sterami. Wojska Ochrony Terytorialnej przygotowują gry z wykrywaczem metali, prezentację sprzętu, broni, a także strzelnicę wojskową. W piknikowym miasteczku pojawią się kucyki i możliwość przejażdżki dla najmłodszych, a także mobilna ścianka wspinaczkowa.

– Inicjatorem pikniku jest giżycka Kawiarnia „Prosto z młynka”, która zaangażowała wielu giżyckich restauratorów do włączenia się w naszą akcję – mówi Jarosław Sroka, dyrektor Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Dzięki temu podczas pikniku odbędą się liczne pokazy gastronomiczne i można będzie nie tylko nauczyć się czegoś o gotowaniu i przyrządzaniu potraw, ale też spróbować przygotowanych przysmaków.

Fot. Renata Szczepanik

Na piknikowej scenie pojawi się DJ Jędker, czyli Andrzej Wawrykiewicz, znany także jako Jędker Realista – polski raper, wokalista i producent muzyczny, współzałożyciel zespołu hip-hopowego WWO. DJ Jędker poprowadzi niedzielną imprezę MOPR.

– Przeprowadzimy licytacje zaproszeń na przejażdżki moprowskim ribem i poduszkowcem oraz wstępny kursy nurkowania i lekcje pływania na miejskim basenie – informuje Jarosław Sroka. – Ponadto każdy chętny będzie mógł wylicytować zaproszenie do giżyckich restauracji, na lot motolotnią, całodniową wyprawę wędkarską z przewodnikiem, masaż lub zabieg oraz na trening sportowy dla dziecka. I dużo, dużo więcej.

Fot. Renata Szczepanik

Piknik z kołem ratunkowym to nie tylko zabawa i rekreacja z ratownikami MOPR. Wydarzenie to ma na celu zbiórkę funduszy na zakup sprzętu ratowniczego.

– Przy każdym stanowisku będą oznakowane skarbonki z hasłem akcji – dodaje Jarosław Sroka. – Każdy może wesprzeć zakup sprzętu ratowniczego, który będziemy wykorzystywali w naszych akcjach ratowniczych na mazurskich jeziorach czy chociażby podczas szkoleń i pokazów związanych z edukacją i bezpieczeństwem na wodzie.

Do końca czerwca trwa akcja #ratujMOPR, której celem jest wsparcie giżyckich ratowników i pomoc w utrzymaniu stowarzyszenia, które znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji wywołanej pandemia koronawirusa.
Renata Szczepanik

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #3068208 8 cze 2021 19:28

    ...a ile z zebranych pieniędzy pójdzie na wynagrodzenia. Tak myślę że z "ochotniczym pogotowiem" MOPR ma mało wspólnego. Może czas zmienić nazwę na MPR bez "ochotnicze". Społecznie nikt tam nie siedzi, tak myślę.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5