Pucharowy żeglarski tydzień

2021-06-07 13:11:59(ost. akt: 2021-06-07 14:02:55)

Autor zdjęcia: facebook.com/GizyckaGrupaRegatowa

Giżyccy żeglarze w czołówce najlepszych zawodników na akwenach w Gdyni, Poznaniu oraz Iławie.
Jak informuje Giżycka Grupa Regatowa, żeglarze startowali w minionym tygodniu na kilku akwenach w Poznaniu, Gdyni i Iławie.

Podczas Pucharu Prezydenta Miasta Gdyni 4 puchary wywalczył nasz laserowy team pod zgranym dowództwem Czarka Borkowskiego i Michała Zery.
Stach Klimaszewski zwyciężył w klasie Laser Standard (ILCA 7) - wygrał pięć z siedmiu wyścigów. Na drugim miejscu podium w tej klasie stanął Kostek Sawicki.
W klasie Laser Radial (ILCA 6) kobiet srebro wywalczyła Amelia Dziąba.
W klasie Laser 4.7 (ILCA 4) klasyfikację dziewcząt wygrała Hania Borkowska.

W Iławie zakończyły się XXXVII Regaty Pomarańczowe, w których rywalizowało ponad 70 zawodników klasy Optimist grupy B.
725152
Groźna kolizja na Starym Mieście

– Absolutnym zwycięzcą regat został Miłosz Ciechanowicz – informuje Alicja Klimaszewska, szefowa Giżyckiej Grupy Regatowej. – Miłosz wygrał trzy wyścigi i raz zameldował się na mecie jako trzeci. Antonina Dziekańska stanęła na najniższym miejscu podium w klasyfikacji dziewcząt, czwarta w tej klasyfikacji była Zosia Kuszewska. W klasyfikacji dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Helenka Fursewicz.

W dniach 1-3 czerwca odbyły się regaty o Puchar AZS w Poznaniu w klasach BIC Techno, które zaliczane są do Pucharu Polski. Nasz windsurfingowy team pod bacznym okiem Mirka Ambrocha, spisał się bardzo dobrze – podsumowuje Giżycka Grupa Regatowa.

Wyniki:
w klasie 4.0
Michał Sudnik - 1 miejsce
Ida Wojtas - 1 miejsce w kat. dziewczynek (5 ogólnie)

w klasie 5.8
Oliwia Maciejska zajęła 5 miejsce w kat. dziewczynek (11 w klasyfikacji ogólnej)