Wspinaczka i pokonywanie własnych słabości

2021-06-07 12:42:17 (ost. akt: 2021-06-07 15:02:51)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

I Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnością zorganizowane przez Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku odbyły się 7 czerwca w Giżycku. Do rywalizacji stanęło ponad 60 zawodników z Warmii i Mazur.
Pierwsze na Mazurach Igrzyska Wspinaczkowe odbyły się z udziałem organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z regionu Warmii i Mazur.

Fot. Renata Szczepanik

Wzięli w nich udział między innymi uczniowie szkół specjalnych, ośrodków terapeutycznych i szkolno-wychowawczych oraz uczestnicy warsztatów terapii i zajęciowej. Głównym celem wydarzenia była integracja i współzawodnictwo poprzez wspólne uprawianie wspinaczki. Igrzyska dla osób z niepełnosprawnościami odbyły się na jednej z najwyższych mobilnych ścianek wspinaczkowych w Europie o wysokości 9 m.

Fot. Renata Szczepanik

Zawody zostały podzielone na dwie części w zależności od wieku, stopnia niepełnosprawności i poziomu zaawansowania zawodników. Chętnych nie brakowało. W rywalizacji wspinaczkowej wzięło udział ponad 60 uczestników igrzysk.

Fot. Renata Szczepanik

– Strefę „Poznaj wspinaczkę” przygotowaliśmy dla dzieci młodszych oraz osób, które pierwszy raz mają styczność ze ścianką wspinaczkową – informuje Zbigniew Pażyszek, prezes Wspinaczkowego Klubu Sportowego „Piżmakowe Wiewióry” w Giżycku. – Dla uczestników strefy wolnego wspinania zaplanowaliśmy dwie łatwe drogi wspinaczkowe oraz naukę wiązania węzłów, poznawanie sprzętu wspinaczkowego. Natomiast Igrzyska Wspinaczkowe przeznaczone są dla uczestników zawodów, którzy mają do pokonania dwie trasy wspinaczkowe na czas dostosowane do ich umiejętności. Ponadto zorganizowaliśmy też strefę z animacjami, grami i zabawami dla wszystkich chętnych.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5