Policjanci szykują się na długi weekend

2021-06-02 12:15:17 (ost. akt: 2021-06-02 11:04:20)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Dla wielu z nas długi czerwcowy weekend będzie czasem odpoczynku, natomiast dla policjantów okresem wzmożonej pracy. Zwłaszcza policjanci z drogówki wolnego raczej mieć nie będą. Więcej aut na drogach powiatu i regionu oznaczać będzie więcej patroli ruchu drogowego.
— Jak co roku policjanci są przygotowani do tego, że przy okazji czerwcowego świątecznego długiego weekendu, na naszych drogach ruch może być wzmożony. Więcej będzie też na nich policyjnych patroli — przekazuje giżycka policja. — W tym czasie odbywać się będą obrzędy i procesje związane ze świętem Bożego Ciała i na to również funkcjonariusze są przygotowani i będą zabezpieczać miejsca takich wydarzeń.

W ubiegłym roku w czasie czerwcowego długiego weekendu na drogach Warmii i Mazur zdarzyło się 18 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 19 zostało rannych. Policjanci byli wzywani w tym czasie do 156 kolizji drogowych, a w trakcie przeprowadzonych kontroli zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzać stan trzeźwości kierowców, kontrolować używanie pasów bezpieczeństwa, a także sposób przewożenia dzieci.

— Można także spodziewać się kontroli stanu technicznego oraz obowiązkowego wyposażenie pojazdów — informuje policja.

Policjanci będą także pracować na jeziorach. Tym bardziej, że pogoda na weekend zapowiada się sprzyjająca do wypoczynku nad wodą i na wodzie. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. Jak co roku będą patrolować zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych oraz radiowozach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy.
opr. KT

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5