Zapomniał o bezpiecznej odległości

2021-05-31 12:47:46 (ost. akt: 2021-05-31 13:02:04)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Na drodze krajowej na wysokości miejscowości Kąp kierujący skodą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go mitsubishi, w wyniku czego uderzył w jego tył, a ten z kolei w momencie odrzucenia uderzył w tył toyoty. Kierowcy byli trzeźwi, do szpitala została przetransportowana 34-letnia pasażerka mitsubishi z podejrzeniem urazu kręgosłupa.
To nie jedyne zdarzenie drogowe, do którego wzywani byli policjanci w miniony weekend. Trzech nietrzeźwych rowerzystów do kontroli drogowej zostało zatrzymanych w Bystrym (gm. Giżycko). Mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Jazdę zakończyli mandatem, a rowery przekazali trzeźwym osobom.

Czwarty z rowerzystów, rekordzista tego weekendu swoją jazdę z promilami na rowerze zakończył w szpitalu. Jak ustalili policjanci 37-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, w miejscowości Kozin gm. Giżycko nie zapanował nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, w wyniku czego doznał obrażeń głowy.

Także brakiem wyobraźni wykazało się trzech kierowców aut osobowych, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości kierowców, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu, a trzeci miał ponad 1 promil alkoholu. Kierowcy stracili już prawo jazdy, teraz odpowiedzą za jazdę po alkoholu.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5