Pijany kierowca "namierzony" w domu

2021-05-26 13:14:27 (ost. akt: 2021-05-26 13:26:38)
Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Warmińskiej i Przemysłowej w Giżycku

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Warmińskiej i Przemysłowej w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji, do której doszło 25 maja w Giżycku na ulicy Obwodowej. Z kolei w wyniku drugiego zdarzenia do szpitala trafił kierowca fiata ducato, który zderzył się z innym pojazdem na skrzyżowaniu ulicy Warmińskiej z ulicą Przemysłową.
Na miejscu zdarzenia na ulicy Warmińskiej z ulicą Przemysłową w Giżycku policjanci ustalili, że kierowca samochodu marki Daimler Chrysler jadąc z ulicy Warmińskiej w kierunku ulicy Przemysłowej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Suwalską kierowcy Fiata Ducato i doszło do zderzenia pojazdów. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca fiata z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Giżycku.

Tego samego dnia (25 maja) funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ulicy Obwodowej. Tam kierujący samochodem osobowym marki Rover nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył mazdy, którą kierowała 34 – latka. Kobieta powiadomiła policjantów, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kierowca rovera został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody. Sprawcy tego zdarzenia zatrzymane zostało prawo jazdy i za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5