Spytkowo z wodociągiem i kanalizacją

2021-05-12 08:47:45 (ost. akt: 2021-05-12 08:57:08)

Autor zdjęcia: arch. Urząd Gminy Giżycko

Wodociąg, kanalizacja i 6 przepompowni powstaje w Spytkowie w gminie Giżycko. Samorząd realizuje długo wyczekiwaną przez mieszkańców wsi inwestycję.
Kilka dni temu rozpoczęła się budowa wodociągu i kanalizacji w Spytkowie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach I etapu inwestycji „Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Giżycko w miejscowościach: Spytkowo, Wilkaski, Szczybały Giżyckie, Kozin”. Najpierw budowana jest sieć wodociągowa i kanalizacyjna w miejscowości Spytkowo, potem w kolejnych miejscowościach.

Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej w Spytkowie wraz z budową 6 przepompowni sieciowych, a także budowę sieci wodociągowej w Spytkowie – informują gminni urzędnicy. – Celem planowanej inwestycji jest wsparcie lokalnego rozwoju, poprawa środowiska naturalnego poprzez polepszanie jakości gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Giżycko.

Całkowity koszt wszystkich zadań to kwota 3.999.197,31 zł.
Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 1.999.923,00 zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5