100 wolnych szczepionek w giżyckiej hali

2021-05-11 12:52:02 (ost. akt: 2021-05-11 13:18:17)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Dziś, 11 maja dostępnych jest 100 szczepionek AstraZeneca do wykorzystania przez osoby, które posiadają e-skierowanie.
W punkcie szczepień powszechnych w Giżycku jest możliwość zaszczepienia się szczepionką AstraZeneca. Można przyjść bez rejestracji i wcześniejszego zapisu. Wolnych jest jeszcze około 100 dawek szczepionki.

– Zapraszamy osoby chętne, powyżej osiemnastego roku życia bezpośrednio do punktu szczepień powszechnych, który znajduje się w hali sportowej – informuje Małgorzata Kulas-Szyrmer, kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku. – Ważna informacja jest taka, że nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy posiadać e-skierowanie.

Punkt szczepień powszechnych w giżyckiej hali sportowej przy ul. 3 Maja 21 dostępny jest dla osób niezarejestrowanych w godz. 15.30-19.30.

– Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, długopis oraz jeżeli się leczymy, dokumentację medyczną i spis zażywanych leków – dodaje Małgorzata Kulas-Szyrmer. – Osoby ze słabym wzrokiem powinny mieć ze sobą okulary. Nad sprawną organizacją na miejscu, czuwają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przed wejściem do punktu konieczny jest pomiar temperatury i dezynfekcja dłoni. Po rejestracji należy poczekać na konsultację z lekarzem w wyznaczonym miejscu. Następnie lekarz kwalifikuje pacjentów do szczepienia. Osoby zaszczepione, kierowane są do punktu medycznego, gdzie muszą pozostać na 15-minutowej obserwacji.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5