Sezon motocrossowy na giżyckim torze otwarty!

2021-04-21 14:53:27 (ost. akt: 2021-04-21 15:08:41)

Autor zdjęcia: Mariusz Kuliś

Giżycczanie już trenują na torze motocrossowym. Kilka dni temu rozpoczęli przygotowania do tegorocznego sezonu.
W niedzielę, 11 kwietnia miłośnicy motocykli oficjalnie zainaugurowali tegoroczny sezon motocrossowy na giżyckim torze MX na wzgórzu Brunona.

Fot. Mariusz Kuliś

Pogoda dopisała, było słońce i wysoka temperatura – informuje Mariusz Pietrukaniec. – Temperatura wzrosła nie tylko w powietrzu, ale w silniku i ciele zawodników. Potocznie mówi się wtedy, że jest ogień. Po sobotnim równaniu toru jeździło się jak na równej autostradzie. Tylko hopki przeszkadzały. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych treningów.

Fot. Mariusz Kuliś


Tor motocrossowy jest obiektem Klubu Motorowego Giżycko i przeznaczony jest wyłącznie dla motocykli, quadów i rowerów. Zgodnie z obowiązującym regulaminem na torze obowiązuje bezwzględna zasada uzyskania zgody klubu na korzystanie z toru przez osoby niezrzeszone i bez aktualnej licencji zawodnika. Członkowie klubu mogą korzystać z toru bez ograniczeń zgodnie z regulaminem. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z toru wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i za zgodą rodziców. Zabrania się jazdy poza trasą oraz po lasach graniczących z terenem toru.
Klub Motorowy w Giżycku organizuje regularne treningi oraz zawody motocross w Giżycku. Członkowie klubu biorą też udział w wyścigach motocross, cross-country, enduro i innych w kraju i za granicą.

Fot. Mariusz Kuliś

Fani motocrossu, kibice oraz zawodnicy mogą zapoznać się z kalendarzem imprez motocross Orlen MX MP 2021. Mistrzostwa Polski & Puchar Polski w motocrossie sezon 2021.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5