Pod ziemią kryła się pamiątka z czasów wojny

2021-04-21 11:38:34 (ost. akt: 2021-04-21 11:45:10)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Wczoraj, 19 kwietnia br dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalezionym podczas prac ziemnych w Wilkasach przy ul. Przemysłowej. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski z Giżycka, zostanie zdetonowany.
Policjanci z Giżycka otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prowadzonych prac ziemnych przy sklepie na ul. Przemysłowej w Wilkasach. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów, kaliber 80 mm z czasów II wojny światowej.

— Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów wojny została zabezpieczona przez patrol saperski z Giżycka, pocisk zostanie zdetonowany — podała giżycka policja w swoim komunikacie.


— W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! — przypominają policjanci.

UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5