Gmina z dobrym sercem [VIDEO]

2021-03-29 07:37:36 (ost. akt: 2021-03-29 08:10:57)
– Wielkanoc to szczególny czas dla nas wszystkich – mówi wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Chcemy, by każdy mógł zasiąść do świątecznego stołu. Z tego pragnienia wzięła się nasza akcja "Wydminy Razem w Pandemii" - dodaje.
Ponad 200 rodzin z gminy Wydminy otrzymało w przeddzień Niedzieli Palmowej paczki żywnościowe w ramach akcji "Wydminy Razem w Pandemii". – Nasi darczyńcy okazali wielkie serce – mówi Radosław Król, wójt gminy – W nasze przedsięwzięcie włączyli się przedsiębiorcy małych lokalnych firm, a także wielkich korporacji, którzy postanowili przekazać nam swoje długoterminowe produkty. Dzięki nim oraz osobom prywatnym zebraliśmy prawie trzydzieści tysięcy złotych i mogliśmy przygotować paczki żywnościowe dla ponad dwustu rodzin. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazane wsparcie.

– Ubiegłoroczna akcja była skierowana do osób chorych na Covid-19. Przede wszystkim skupiliśmy się na osobach starszych i samotnych – dodaje wójt gminy Dywity Radosław Król. - Jednak życie pokazało, jak dużo osób znalazło się w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa. Dlatego w tym roku rozszerzyliśmy ją o osoby, które nie korzystają z pomocy opieki społecznej, a znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej ze względu na chorobę członka rodziny czy utratę pracy. Dzięki naszym radnym i sołtysom dowiedzieliśmy się o mieszkańcach, którzy wymagają wparcia.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5